"headstart focus plus" produkti ir radīti Austrijas kompānijā headstart GmbH. Sākotnējā produktu izstrādādāšanas ideja bija radīt specifisku produktu, kurš sportistiem palīdzētu mazināt stresu, uzlabot veiktspēju un koncentrēšanos, uzturēt uzlaboto koncentrēšanās spēju ilgākā laika periodā. 

"headstart focus plus" produktu izstrāde aizsākās 2000. gadā un pirmo reizi plašākai publikai tie ar panākumiem tika nodemonstrēti 2008. gada Olimpiskajās spēlēs Pekinā.

"headstart focus plus" ir testēts uz sportā aizliegto vielu klātbūtni. Produkti atbilst visaugtākajām prasībām un ir reģistrēti Olimpiskajā Ķelnes - Bonnas - Leverkūzenas Kolner Liste (www.keolnerliste.com). Jebkurš atlēts bez šaubīšanās var izvēlēties "headstart focus plus" produktus. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Saīsināta Hellersen Sporta klīnikas Sporta medicīnas nodaļas ziņojuma “Funkcionālā dzēriena “headstart” ietekme uz fizisko un psiholoģisko sniegumu” versija. Ziņojuma autori: Dr. V. Höltke, Dr. M. Steuer, Dr. E. Jakob.

Daudzi eksperimenti ir pierādījuši, ka regulāra ogļhidrātu (CH) uzņemšana nodrošina ilgstošu darbību (piemēram, spēku, izturību un ātrumu), ja organisms sportojot ir ilgāku laiku pakļauts slodzei, kā arī palielina laiku, kurā organisms var tikt pakļauts šai slodzei. Tomēr arvien vairāk šīs uzturvielas ietekme uz cilvēku “garīgajām spējām” ir bijusi zinātnes uzmanības centrā. Smadzenes ir ļoti jutīgas pret izmaiņām uzturā; to darbība ir atkarīga no nepārtrauktas barības vielu piegādes no asinīm.
99% no nepieciešamās enerģijas smadzenēm nodrošina glikozes līmenis asinīs. Lai gan smadzenes veido tikai 2% no ķermeņa svara, tās var izmantot 20 līdz 30% no visas organisma enerģijas, bet saglabā tikai nelielu glikozes vai enerģijas daudzumu.
Atsevišķi “saldie” pārtikas produkti, kā piemēram, medus, kūkas, saldumi un arī atsevišķi dzērieni ar augstu rafinētā cukura līmeni jau satur lielas glikozes devas, kas ātri uzsūcas, izraisot pēkšņu cukura līmeņa paaugstināšanos asinīs.
Šis process izraisa īslaicīgu glikozes līmeņa paaugstināšanos, kam seko glikozes pieejamības samazināšanās, kas savukārt ietekmē arī smadzenes (to sauc par hipoglikēmiju vai zemu glikozes (cukura) līmeni asinīs), ar tādiem simptomiem kā reibonis, samazināta modrība un/vai nervozitāte, kā arī koncentrācijas trūkums. 
Tajā pašā laikā, uzņemot ogļhidrātus, ir svarīgi atzīmēt, ka, iespējams, pastāv U veida attiecība (no sākuma palielinās un tad samazinās, vai otrādi) starp glikozes līmeni un kognitīvām un psihomotorām spējām; citiem vārdiem sakot, princips nav “jo vairāk, jo labāk” (pārāk augsts vai pārāk zems glikozes līmenis samazinās veiktspēju), bet “to dod optimālais sastāvs!”. “headstart” ir šāds sastāvs. 
Ogļhidrāti nelielā daudzumā ir jāuzņem nepārtraukti, ik pēc 50-60 minūtēm ir jāuzņem aptuveni 100 –120 ml “headstart”. Veicot uzdevumus, kas saistīti ar augstu uzmanības koncentrācijas līmeni, viens “headstart” (750 ml) 7 stundu laikā būtu optimālais daudzums “smadzeņu darbībai”. Dažādu augļu dzēriena sastāvs, kas ir papildināts ar (garo-ķēžu ogļhidrātiem) polisaharīdiem un papildu vitamīniem un minerālvielām, paātrina un veicina pastāvīgu ogļhidrātu uzņemšanu asinīs un nodrošina optimālu šo barības vielu piegādi smadzenēm (un muskuļiem).
Vienā no pēdējiem pētījumiem ar augsti kvalificētiem sportistiem (komandas biedriem) iespaidīgā veidā tika demonstrēta “headstart” dzēriena efektivitāte. Tie sportisti, kas lietoja “headstart” dzērienu, ieguva nozīmīgi labākus rezultātus (līdz 12%) “augstas spriedzes” sacensībās, kas ilga aptuveni trīs stundas un prasīja augstu koncentrācijas līmeni. 
Adrenalīna (A) un jo īpaši noradrenalīna (NA) daudzums bija lielāks “headstart” grupā nekā placebo grupā. Kateholamīnu (A:NA) savstarpējās attiecības, kas ir visai svarīgas simpātiskās nervu sistēmas aktivitātes noteikšanā, bija ap 30% augstākas sportistiem, kuri lietoja “headstart” dzērienu un līdz ar to ievērojami labvēlīgākas. Tas nozīmē, ka šajā grupā “stress” bija zemāks.
Sasniegtie izcilie rezultāti tika iegūti, veicot tiešu salīdzinājumu starp visiem pētījumā iesaistītajiem, jo īpaši sacensību pēdējā trešdaļā, kas pierādīja, ka ar “headstart”, “visaugstāko” (smadzeņu) snieguma spēju var saglabāt arī ilgāku laiku!

Pirkumu grozs